اخبار سیاسی

مالاریا تا سال 2020 در ایران حذف می گردد

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون بهداشتی وزیر بهداشت با بیان اینکه تقریبا دو هفته پیش ایران پیروز به گواهی حذف سرخک شد، گفت: ما در آستانه حذف مالاریا تا سال 2020 هستیم.

1 بهمن 1398

پرواز با هواپیمای سوم، عکس

در فضای پُر تنش سیاسی سراسرِ لبنان، در گوشه ای از محله حارة حریک ضاحیه جنوبی بیروت، عده ای از نویسندگان و علاقه مندان به فرهنگ و ادب گردهم آمدند تا رُمان الطائرة الثالثة هموطن مان مریم میرزاده را رونمایی و نقد نمایند.

27 دی 1398

ظهره وند: امارات و عربستان امنیت را در دستان غرب و آمریکا جستجو می کنند، امنیت منطقه باید توسط کشورهای حاضر در آن تامین شود

سفیر سابق ایران در ایتالیا در خصوص مواضع ضدایرانی وزیرخارجه امارات گفت: عربستان و امارات در منطقه غرب آسیا هستند، اما امنیت خود را در کیلومتر ها دورتر و در دستان آمریکا می بینند و از این رو از خودشان اراده مستقل و روشنی ندارند.

23 دی 1398

نشست سران ناتو با موضوع بحران اوکراین آغاز شد

خبرنگاران: نشست دو روزه سران کشورهای عضو ناتو با موضوع بحران اوکراین در ولز انگلیس آغاز شد.

22 دی 1398

حامیان روحانی به دنبال انداختنِ هزینه گرانیِ بنزین بر دوشِ رهبری!

رسانه های اصلاح طلب و حامیِ دولت در یک اقدام هماهنگ، با انتشار یک کلیپِ قدیمی از رهبر انقلاب، سعی می کنند هزینه احتمالی افزایش قیمتِ بنزین را به دوش رهبر انقلاب بیاندازند.

19 دی 1398

تاثیر افزایش قیمت بنزین در تورم 4 واحد درصد در سال خواهد بود

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: محاسبات اداره بررسی های اقتصادی بانک مرکزی نشان می دهد که تاثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم در حدود 4 واحد درصد در سال خواهد بود.

18 دی 1398

نگاهی به مواضع اوپکی ها پس از آخرین شکست

می توان نشست گذشته اوپک را نیز به عنوان شکستی در رسیدن به توافقی برای تعیین سهم هر یک از کشورهای عوض در بازار نفت دانست، با همه این ها به نظر می رسد اگرچه تنش ها مخالفت ها در دنیای مذاکره بین کشورهای عضو پیان نیافته، اما در دنیای آمار و ارقام موضع کشورهای...

16 دی 1398

سبد حمایتی از 18 میلیون خانوار ایرانی برای بازگشت محبوبیت دولت

کسری بودجه و کاهش درآمد های نفتی از جمله مباحثی است که طی ماه های اخیر در میان رسانه ها بسیار حاشیه ساز شد.

14 دی 1398

ترامپ 2 میلیون دلار جریمه اقتصادی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فاکس نیوز، قاضی دادگاهی در نیویورک ترامپ را محکوم به پرداخت 2 میلیون دلار جریمه اقتصادی نموده است.

8 دی 1398

واکنش های بین المللی به اعلام گام چهارم برجامی ایران

اعلام بعضی جزئیات مرتبط با گام چهارم برجامی ایران با واکنش های گسترده جهانی از سوی بعضی کشور های اروپایی و غیراروپایی روبرو شده است.

6 دی 1398

واکنش برنی سندرز به گام چهارم برجامی ایران

فارس نوشت: سناتور برنی سندرز، یکی از کاندیداهای امیدوار حزب دموکرات برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، به چهارمین گام برجامی ایران در کاهش تعهدات هسته ای واکنش نشان داد و از سیاست های دولت فعلی آمریکا انتقاد کرد.

5 دی 1398

هشدار درباره توسعه طلبی عربستان در شرق یمن

یمنی ها درباره سیاست توسعه طبی عربستان سعودی در استان های شرقی یمن و مشخصا در استان حضرموت هشدار دادند.

4 دی 1398

تاکید اسحاق جهانگیری بر گسترش مناسبات ایران و ازبکستان

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر ضرورت گسترش روابط و مناسبات تجاری ایران و ازبکستان گفت: وجود زمینه های همکاری متعدد و اراده کافی در مسئولین دو کشور ایجاب می کند سطح مناسبات تجاری و روابط اقتصادی تهران ـ. تاشکند ارتقاء پیدا کند.

1 دی 1398

سقوط قیمت نفت در پی نرمش آمریکا در قبال تحریم های ایران

قیمت های نفت پس از این که آمریکا گفت درخواست ها برای معافیت از تحریم ها علیه صادرات ایران را بررسی خواهد کرد، در معاملات روز چهارشنبه سقوط کرد.

30 آذر 1398

ارتش یمن پهپاد 11 میلیون دلاری آمریکا را سرنگون کرد

ایرنا نوشت: تارنمای شبکه خبری المسیره یمن امروز (جمعه) در خبری فوری اعلام کرد، سامانه پدافندی ارتش این کشور، یک فروند پهپاد شناسایی آمریکا موسوم به اسکن ایگل (Scan Eagle) را در مرز استان عسیر عربستان سرنگون کرده است.

29 آذر 1398

دانمارک مجوز عبور خط لوله گاز روسیه را صادر کرد

دانمارک با وجود مخالفت آمریکا مجوز عبور خط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان را از خاک این کشور صادر کرد.

28 آذر 1398

ترامپ فرمان آنالیز معاهدات تجاری آمریکا را امضا می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از فرانس پرس، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز شنبه فرمانی را در راستای شناسایی ضعف های موجود در معاهدات تجاری دولت واشنگتن به ویژه در رابطه با سازمان تجارت جهانی به امضا خواهد رساند.

8 آذر 1398

اردوغان سریع ترین راه چاره بحران سوریه را اعلام نمود

خبرنگاران آنلاین:رئیس جمهور ترکیه گفت: عملیات ترکیه زمانی پایان می یابد که منطقه امن از منبج تا مرزهای مشترک با عراق تکمیل شده باشد.

6 آذر 1398

موزه گردی در این روز برای جانبازان و معلولین رایگان است

براساس آخرین اخبار بدست آمده، به مناسبت روز ملی پارالمپیک (24 مهرماه) بازدید از موزه های کشور برای جانبازان و معلولین رایگان هست.

6 آذر 1398

حزب سبز آلمان خواستار کناره گیری دبیرکل ناتو شد

حزب سبز آلمان به دلیل موضع نرم دبیرکل ناتو در قبال حملات ترکیه به شمال سوریه خواستار کناره گیری وی از این سمت شد.

5 آذر 1398
تعداد: (106)