قلی پور: باختم اما خودم را بازنده نمی دانم

سانداکار سنگین وزن تیم ملی ووشو گفت: به دلیل مبارزه خوبی که در جام جهانی انجام دادم خودم را بازنده دیدار مقابل حریف چینی نمی دانم.

قلی پور: باختم اما خودم را بازنده نمی دانم

حمیدرضا قلی پور در گفت و گو با خبرنگاران، در خصوص نخستین قهرمانی تیم ملی ووشوی ایران در رقابت های جام دنیای ساندا که سال جاری به میزبانی چین برگزار گردید، شرح داد: خدا را شکر تیم ملی عملکرد خوبی داشت و توانستیم مدال هایی که در رقابت های قهرمانی دنیا 2017 روسیه کسب نموده بودیم را بار دیگر تکرار و برای نخستین بار قهرمان جام دنیای ساندا شویم.

او همچنن در خصوص کسب مدال نقره اش در این رقابت ها اظهار کرد: به شخصه برای حضور در این مسابقات از آمادگی بدنی و تکنیکی خوبی برخوردار بودم، از عملکردی که داشتم راضی هستم ولی به دلیل شرایط موجود در مسابقه نتوانستم به مدال طلا برسم. در راند اول بازی داورها باید بازی را به من می دادند اما اینطور نشد و در راند بعد هم حریف چینی چندین ضربه خطا زد که اگر همین خطاها را می گرفتند احتمال اینکه نتیجه بازی چیز دیگری باشد وجود داشت.

دارنده مدال نقره جام دنیای ساندا در پاسخ به این سوال که آیا دیگر سانداکاران سنگین وزن ایران می توانند برای سال های بعد مقابل این حریف چینی به موفقیت برسند؟ گفت: نمی توانم در این مورد نظر دهم اما یک تا دو سنگین وزن داریم که بد نیستند. با این حال باید مدنظر داشت که حریف چینی 39 کیلو و 200 گرم از من سنگین تر بود، ولی باز هم من خود را بازنده این دیدار نمی دانم و از عملکردی که داشتم راضی هستم و در ذهنم خودم را برنده این مسابقه می دانم.

او اضافه نمود: شاید اگر مانند دیدار قهرمانی دنیا در روسیه می باختم خودم را بازنده می دانستم اما الان از خودم راضی هستم. برای قهرمانی دنیا پیش رو آماده می شویم و نخستین تمرینم را نیز صبح امروز انجام دادم.

حمیدرضا قلی پور با بیان اینکه از روی اجبار در وزن مثبت 90 کیلوگرم به روی سکو رفته است، شرح داد: به دلیل اینکه در رقابت های قهرمانی دنیا روسیه در وزن مثبت 90 کیلوگرم به مدال نقره رسیدم سهمیه این وزن را داشتم و نمی توانستم در وزن دیگری مبارزه کنم. به همین دلیل نتوانستم تغییر وزن بدهم و اگر رقابت های قهرمانی دنیا بود در اوزان 85 یا 90 کیلوگرم به روی سکو می رفتم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قلی پور: باختم اما خودم را بازنده نمی دانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلی پور: باختم اما خودم را بازنده نمی دانم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید